+420 721 307 075 +420 703 484 159
Ubytování na Jarošce - Penzion Hodonín a ubytování v soukromí

Výlety na Baťův Kanál

Navštivte lodní trasu

Baťův kanál dnes začíná ve slovenské Skalici. Dál už v současnosti nepokračuje, byť jsou úvahy o jeho prodloužení. Dříve se dalo plavit ještě kousek dále po řece Dřevnici. Ze Skalice se tak dnes vydáte okolo Sudoměřic a technické památky Výklopník právě do Petrova. Dále se dostanete až přes plavební komoru, jejíž provoz letos již skončil kvůli připravované rekonstrukci kanálu. Ale na popisovaný úsek se můžete vydat ještě v září.


Trasa mezi Skalicí a Petrovem a dále bývá označována za nejkrásnější. Nálety dřevin a trav zde udělaly z původně holého a vykachličkovaného kanálu krásné prostředí, ve kterém je radost se plavit.

Přístav Petrov


Aktuálně nejmodernější přístav na Baťově kanálu najdete právě v Petrově. Otevřen byl v roce 2015. Z hlavní silnice směrem od Hodonína či Břeclavi zabočíte doleva a boční ulicí dorazíte až k přístavu. Nemůžete minout, cedule vás navedou.

Přístav Petrov pojme necelých pět desítek plavidel a potkáte tu lodě nejrůznějších tvarů a kapacit. Od malých člunů přes hausbóty až k větším výletním lodím pro desítky osob. V přístavu spustíte na vodu i vlastní plavidlo, k dispozici je manipulační jeřáb.

 

Novinky v našem ubytování a v Hodoníně